Cudowne właściwości traw

TRAWA JĘCZMIENNA
Trawą jęczmienną nazywane są młode liścienie jęczmienia, które były spożywane już od zamierzchłych czasów przez Egipcjan, Rzymian czy Wikingów jako bogaty w wartości odżywcze pokarm. 
Najcenniejszym składnikiem młodego jęczmienia jest chlorofil, który posiada zdolność wiązania tlenu w komórkach i ma podobną strukturę do ludzkiej hemoglobiny. Innymi cennymi składnikami trawy

jęczmiennej są białka dostarczające wszystkich niezbędnych aminokwasów, dzięki czemu trawa jęczmienna jest doskonałym źródłem białka, szczególnie dla wegan. Młody jęczmień jest także bogaty w witaminy i minerały. Zawiera 30 razy więcej witaminy B1 niż mleko krowie a także duże ilości witamin B2 i B6 oraz mnóstwo witaminy C. Wśród minerałów w trawie jęczmiennej znajdziemy wapń, miedź, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas oraz sód organiczny. Ponad to zawiera także znaczne ilości kwasu foliowego i karotenoidów, w tym Beta-karoten. Ze względu na swój wyjątkowy skład młody jęczmień jest zaliczany do grupy “super pokarmów” a jego regularne spożywanie może mieć pozytywny wpływ na poprawę kondycji i zwiększenie odporność naszego organizmu.
 
This is Bio używa wyłącznie 100% organicznego młodego jęczmienia pochodzącego z ekologicznej farmy z Canterbury w Nowej Zelandii. Surowiec zbierany jest gdy roślina jest młoda i w czasie nie przekraczającym 6 godzin jest suszony a następnie mielony i pakowany, dlatego masz pewność, że otrzymujesz produkt pełnowartościowy i doskonale czysty. Certyfikowane przez NZ-BIO-002.
 
Trawa jęczmienna jest ceniona za jej wysokie stężenia witamin, minerałów, aminokwasów, enzymów i chlorofilu. Młody jęczmień jest silnym przeciwutleniaczem i wykazuje silny efekt alkalizujący, który pomaga kontrolować stężenie kwasów w organizmie, co pozwala na optymalną funkcję komórek (prawidłowe pH ustroju).
 
Osoby stosujące trawę jęczmienną odnotowały następujące korzyści zdrowotne:
 • Działanie antybakteryjne, ochrona przed zakażeniami
 • Młody jęczmień dzięki strukturze podobnej do ludzkiej hemoglobiny, może przyczynić się do walki z niedokrwistością (anemią)
 • Zmniejszenie problemów z poziomem cukru we krwi, co pomaga w cukrzycy i kontroli wagi
 • Neutralizacja toksyn w organizmie, jako skuteczny element programów oczyszczających organizm
 • Wspomaga oczyścić wątrobę (detox)
 
Liczne korzyści zostały zgłoszone przez tych, którzy spożywają trawę jęczmienną regularnie. Badania naukowe w chwili obecnej pozostaje w tyle za tym, co ludzie odkrywają sami dla siebie. Podczas gdy przesadne roszczenia powinny być traktowane z ostrożnością, imponująca lista chorób, które wykazują poprawę, gdy ludzie dodają trawę jęczminną do ich diety sprawia, że warto zastanowić się nad jej zastosowaniem, szczególnie jeśli cierpisz na któreś z następujących schorzeń:
 • Zapalenie stawów
 • Astma
 • Zmęczenie
 • Migrena
 • Nadmiar „złego” cholesterolu o niskiej gęstości (LDL)
 • Problemy z poziomem cukru we krwi, w tym hipoglikemia i cukrzyca
 • Stan zapalny i ból związany ze stanami zapalnymi
 • Zaburzenia prawidłowego funkcjonowania żołądka i jelit
 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: