Jak zacząć surową dietę?

Zacząć od teraz. Kiedy przychodzi świadomość i chęć zmiany, wszystko poprowadzi Cię we właściwym dla Ciebie kierunku. Ja zawsze rzucam się na głęboką wodę i zawsze chciałam wszystkiego doświadczać na sobie. To co działało dla mnie, działało również dla wielu innych. Mogli być i tacy, którzy poszli inną drogą i to jest w porządku. Kiedy zaczynasz planować, zrobię to od niedzieli, od lipca, jak dostane nową pracę, będę mieć więcej pieniędzy, jak się zakocham, kiedy skończę toksyczny związek, jak wyjdę z depresji, po świętach, w przyszłym roku, jak moja rodzina się dołączy, jak skończę studia… To potrzeba zmiany i pójścia za nowym zostaje zepchnięta i czujesz jakąś niespełnioną tęsknotę.

Jeśli czujesz, że to Twoja droga wejdź na nią Teraz, idź za swoim sercem, nie słuchaj tych co zawsze we wszystkim znajdą problem.

W wewnętrznej przestrzeni znajdą się wskazówki dla Ciebie, pomocni ludzie wokół i potrzebne informacje. Jednak najważniejsze jest zaufanie do samego siebie i cicha zgoda na to czego chce Twoje serce i ciało. Umysł będzie wysyłał z każdej strony zachętę byś zwątpił w ten wewnętrzny głos, ale Ty tak naprawdę wiesz co jest słuszne i dobre dla Ciebie.

Kiedy nastanie ten właściwy poranek, wstaniesz niezwykle spokojny, wypijesz wodą z jakąś dziwną fascynacją wskazującą na nowe za rogiem. Będziesz wiedział, że to ta właśnie chwila i nie przejmuj się niczym, nie możesz popełnić błędu, wszystko będzie odpowiednie i każda decyzja Cię czegoś nauczy. Będziesz obserwował tą niezwykłą transformację z poziomu radosnego wędrowca. Wyrzucisz z domu wszystko co już dla Ciebie przestanie mieć znaczenie: mięso, nabiał, cukier i mąkę. Bez żalu i tęsknoty, z radością zrobisz zakupy na straganie i patrząc na ten kolorowy element wypełniający przestrzeń kuchni, będziesz się zastanawiał, dlaczego Teraz jest  tak łatwo, a tak długo wydawało się to utopią…

Słońce za oknem lub deszcz, to już nie będzie miało znaczenia, kiedy w naturze odkryjesz swojego przyjaciela i kiedy wesprzesz cały świat swoim przebudzeniem do dobra, obejmującego wszystkie istoty.

Zachwycisz się nowymi eksperymentami w kuchni, odkryjesz swoje nowe talenty i energię spokoju w każdej relacji. Twoje ciało z wdzięczności za troskę stanie się lekkie i zdrowe. Będziesz potrzebował mniej snu i bodźców utrzymujących emocje wysoko. Wszelkie używki zaczną od Ciebie odpadać, jak znudzeni pobratymscy. Ludzie wokół może będą zadawać pytania, ale spokój w Tobie z łagodnością będzie odpowiadał na wszelkie zaczepki i wątpliwości. Całą odzyskaną energię ulokujesz w swych pasjach i bieżącej wspaniałej chwili.

Pytasz jak zacząć?

Już rozpocząłeś, już wiesz i teraz masz szczęście być świadomą siebie istotą. Baw się tym i patrz na to co przychodzi. Nie wymuszaj niczego, tylko zapraszaj z poczuciem, że to co Twoje, nie zapuka do innych drzwi…

Bowl of fresh berries on white wooden table

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: